16.01.2014

Warszawa: kapliczka w podwórku przy ul. Wileńskiej 3


Kapliczka w podwórku kamienicy nr 3 przy ul. Wileńskiej na Nowej Pradze. W środku znajduje się figurka Matki Boskiej. Niestety, w szerszym ujęciu wygląda to tak:

12 komentarzy:

 1. Na pierwszym zdjeciu wyglada calkiem calkiem ale drugie odkrywa malo przyjazne miejsce...pozdrawiam serdecznie....ciagle zapominam Cie zapytac czy zrobilas zdjecie kapliczki na podworku ulicy szpitalnej 6 . zauwazylam ja i nawet gdzies mam zdjecie ..kiedys w drodze do saloni Wedla...
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze tam nie byłam, ale wiem o tej kapliczce i wkrótce się tam wybiorę :)

   Usuń
 2. Nie ciekawe otoczenie kapliczki, oj nie. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Praskie podwórko, jakich wiele. Tym razem, niestety ośmielili się bazgrać pod kapliczką i obok niej (i to jakie rzeczy!). Szkoda.

   Usuń
 3. Bardzo podoba mi się usytuowanie tej kapliczki. Remont zmieniłby miejsce nie do poznania... tylko kiedy to może nastąpić?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie nigdy. Prędzej zostanie rozebrana lub urzędnicy poczekają, aż się zawali.

   Usuń
 4. No wlasnie, ciekwaie umiejsowiona. Te napisy:((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie ulokowana jest śródmiejska kapliczka, w podwórku przy Marszałkowskiej 81.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Kapliczka tak, niestety nie można tego powiedzieć o otoczeniu :( Na szczęście to rzadkość, wyjątek.

   Usuń
 6. Dzień dobry ! Czy to NAPRAWDE Wileńska 3??? Byłam tam miliony razy, bo tam mieszkała moja szkolna przyjaciółka. Jeśli to ten dom, to na dole był sklep z butami. Kapliczki niestety nie pamiętam, a szkoda. Może dlatego że kapliczka jest w podwórku. Koleżanka mieszkała "od frontu" i do niej wchodziło się tuż po przekroczeniu bramy. Pamiętam jednak, że dom był zadbany.
  Co się tam stało? Było jakieś bombardowanie? Przecież to jest straszne! Czy władze Miasta mają wogóle jakieś pojęcie o tym co dzieje się poza okolicami Złotych Pałaców?? Od 35 lat mieszkam poza Polską, bo tak wyszło. Bardzo za Warszawą tęsknię i odwiedzam tak często jak mogę. Mieszkałam na Pradze II, tam chodziłam do szkoły, a na Inżynierskiej była moja szkoła muzyczna. Było to wszystko bardzo dawno temu. Ale nawet wtedy, niewiele lat po wojnie, domy na Pradze wyglądały lepiej niż teraz. Przykre to bardzo. Niemniej wielkie dzięki za zamieszczenie fotografii tego domu. Z pozdrowieniami - Anna Kokesch - Wiedeń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, to jest Wileńska 3. Sklep z obuwiem nadal znajduje się w kamienicy. Od frontu wygląda niewiele lepiej. Takich kamienic jest na Pradze mnóstwo. Od wojny chyba nikt ich nie remontował i władze pewnie czekają, aż budynki same się zawalą.

   Usuń